Mniszek lekarski ma wiele zastosowań. Więcej przeczytasz tutaj. Dziś skupimy się na minimalizmie i prostocie skierowanej do tych z Was, które zwyczajnie nie mają czasu długo stać przy kuchennym stole i mieszać różne substancje.

Mniszek lekarski i jego kwiaty są bogate w sole mineralne i witaminę B12 – i na nich oraz ich właściwościach regeneracyjnych skupimy się w dzisiejszym wpisie. Tonik z tych złotych kwiatów świetnie harmonizuje pH skóry, co jest niesłychanie istotne dla cery problematycznej – zarówno tej wysuszonej, jak i przetłuszczającej się. Mniszek lekarski nie od dziś jest używany do odświeżenia zmęczonej skóry. Często pomijamy fakt, że minerały są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania gospodarki wodnej skóry; mniszek zapewnia nam ich odpowiednią ilość. Dlatego dziś stworzymy pełen minerałów tonik do twarzy.

Przepis

 

2/3 wysokości słoika, którego zamierzasz użyć do sporządzenia naparu, wypełnij płatkami mniszka lekarskiego. Pamiętaj, aby mniszek lekarski zbierać ze stanowisk czystych, oddalonych od potencjalnych zanieczyszczeń.

Zalej słoik przegotowaną, gorącą wodą (ale pamiętaj, aby nie był to wrzątek). Odczekaj 10 minut po zagotowaniu się wody.

Gdy nasz napar ostygnie, przecedź go i przelej do buteleczki z atomizerem.

Toniku możesz używać przez 7 dni, spryskując nim twarz, kiedy potrzebujesz nawilżenia skóry lub kiedy czujesz, że jest napięta. Pamiętaj, aby tonik przechowywać w lodówce. Jeśli dodasz kroplę olejku lawendowego, tonik możesz przechowywać poza lodówką przez 7 dni.

Ewa Kozioł
Kobieta która kocha naturę oraz prostotę, swoją wizją zaraziła setki tysięcy czytelników którzy korzystają z rad jakie odnajdują w jej książkach, czy wystąpieniach telewizyjnych bądź też radiowych. Dzięki czemu mamy prawdziwie czyste domy kosmetyki bez toksyn i domy z pachnące ziołami.
Ewa Kozioł on FacebookEwa Kozioł on GoogleEwa Kozioł on Pinterest

Chcesz zadbać o ciążę i dziecko natrualnie?

Zapisz się do biuletynu, w których dowiesz się jak krok po kroku zadbać o siebie i maleństwo w harmonii z naturą.

 

 

 

You have Successfully Subscribed!

Zacznij od dziś sprzątać bez toksyn z darmowym ebookiem

Twój email jest bezpieczny i zawsze możesz go usunąć z listy.

You have Successfully Subscribed!