fbpx

Straszne zioła

image_pdf
Pobierz pdf
image_print
Wydrukuj post

W naszych czasach zioła są demonizowane, spychane na margines, każdego dnia straszą nas powikłaniami i ich nieprzewidywalnym wpływem na organizm. Dlatego prawo nakazuje, aby umieścić taką informację.

Ci co wiedzą lepiej, mówią, że za mało badań dotyczących ziół jest dostępnych, aby móc ich używać swobodnie. Jednak czy tysiące lat nie są wystarczającą próbą? Z drugiej strony co możemy powiedzieć o komercyjnych lekach, ile były testowane, kilka lat? A może są dopiero w fazie testów. Ja zdecydowałam, że wolę używać czegoś co było stosowane od pokoleń, niż specyfików dopiero testowanych na ludziach. Coraz to nowsze prawo ograniczając na każdym kroku zielarstwo, ale i całkowita biurokracja sprawiają, że ludzie obawiają się czegoś co było dla człowieka tak naturalne jak picie wody. Zioła towarzyszyły człowiekowi od zawsze i klasyfikowano do nich rośliny posiadające substancje lecznicze. Analogicznie ziołami możemy nazwać ziemniaki, marchew czy też pieprz, gdyż mają substancje lecznicze, co więcej wszystko co konsumujemy ma takie wartości. Mówił o tym już Hipokrates. Ale kto będzie pamiętał słowa ojca medycyny „Niech pożywienie będzie Twoim lekarstwem, a lekarstwo pożywieniem”?

Straszne zioła?

Obecne odejście od ziół uważam, za przejaw hipokryzji, gdzie staramy się czymś niby lepszym zastąpić coś już dobrego. Gdzie straszymy ludzi wytworem natury, równocześnie pod nos podstawiając apteczny bubel. Nikt nie mówi o syntetycznych witaminach, dla których słowo natura to coś niesłychanie abstrakcyjnego, ale za to skutki uboczne są całkowicie naturalne. Rośliny lecznicze używane były przez człowieka od zawsze i nikt nigdy nie kwestionował ich dobroci, do dziś.
Coś co kiedyś było tak proste, naturalne stało się czymś mistycznym i nieosiągalnym. Dawniej w każdym domu dostępny był receptariusz mówiący jak upiec super sernik, ale i poradzić sobie z kaszlem. Każda mama wiedziała jak pomóc dziecku podczas zwykłego przeziębienia, bez konieczności wizyty u pediatry, czy zielarza z kwalifikacjami. I kiedy rozumiem, że takie mamy czasy, to uważam, że prawdziwi zielarze są potrzebni do pomocy w poważnych schorzeniach, przypadłościach, czy kiedy coś wymknie się spod kontroli, ale nie w przeziębieniu. Gdyby dawni zielarze musieli sobie radzić z każdym przeziębieniem to obawiam się, że NFZ powstał by już setki lat temu, gdyż ktoś musiałby założyć komitety kolejkowe. Nie rozumiem dlaczego powszechne dolegliwości zaczęły być traktowane jak koniec świata, może dzieje się tak dlatego, że da się na nich zarobić i to dużo.

 

 

Autor tekstu:

Cześć, jestem Ewa, pasjonatka i ekspertka w dziedzinie zielarstwa! 🌿 Moja podróż zaczęła się od fascynacji naturą i przekształciła w głęboką wiedzę o ziołach i ich mocy. Autorka 9 książek, regularnie dzielę się swoimi odkryciami w TV. Dzisiaj chcę Wam opowiedzieć o czymś wyjątkowym – leczniczych właściwościach soli. Ta prosta, ale potężna substancja kryje w sobie tajemnice zdrowia i dobrego samopoczucia. Zapraszam do odkrycia tej historii razem ze mną!

Odkryj Moc Ziół Dzięki DARMOWEJ

Bibliotece Ziołowej


2 odpowiedzi na “Straszne zioła”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Uwolnij moc ziół! Uzyskaj ekskluzywny dostęp do darmowych ziołowych publikacji!

X

Pin It on Pinterest