fbpx
Owies towarzyszy człowiekowi już od ponad 3000 lat, jednak z upływem czasu zapomnieliśmy jak korzystać z tego ziarna, a w tym wypadku zioła w sposób leczniczy. Owies jest niesłychanie pomocny przy zwłaszcza w sezonie chorobowym, o czym dowiesz się w tym wpisie.

Owies można zbierać w kilku fazach jedną jest tak zwana faza mleczna, w której kiedy ściskamy młode ziarno owsa wypływa z niego biały sok. Jednakże jest to bardzo krótki okres zbioru, który następuje zaraz po przekwitnięciu owsa. Nie od dziś znane są uspokajające właściwości  owsa w tej postaci, jednakże nawet jeśli przegapimy wspomnianą fazę to nadal możemy wykorzystać owies w późniejszym okresie wegetacji jako zioło dla osób przepracowanych i zestresowanych. 

Zbierając jeszcze zielony owies na pewno skorzystamy z jego dobroczynnego wpływu na organizm, gdyż roślina  ta jest bogata w minerały takie jak wapń, żelazo, magnez, ale i witaminę A oraz C. Co więcej, śmiało można powiedzieć, że owies jest jednym  z najbardziej odżywczych dla organizmu ziół, podobnie jak pokrzywa. W związku z tym jest idealnym ziołem regenerującym organizm po chorobach. Jest to niesłychanie istotne kiedy nasz układ odpornościowy musi szybko nabrać sił, aby zmierzyć się z kolejnymi infekcjami.
Zalet owsa jest jednak więcej, między innymi obniża on poziom złego cholesterolu, poprawia libido, reguluję pracę naszych hormonów,  zaś stosowany zewnętrznie znacząco poprawia kondycję naszej skóry przez co pomaga walczyć z egzemą czy nadmiernym wysuszeniem.

 

Przeciwskazaniem do używania ziela owsa jest jedynie nietolerancja glutenu, jednakże ze względu na pierwotność tego zboża spora część osób nie odczuwa dolegliwości celiakii. 

Jak korzystać z owsa zimą?

Co potrzebujesz, aby zrobić napar? 1 łyżkę zalać 1 szklanką wody, zagotować na niewielkim ogniu i gotować przez 10 minut. Następnie odstawina 15 minut. Taki napar można przelać do termosu i pić w ciągu dnia. Dziennie możemy pić od 1 do 4 kubków naparu z owsa, zwłaszcza w sezonie zimowym kiedy szczególnie doskwierają nam braki witaminowe.
Pozbądź się toksycznej chemii z domu ze sprawdzonymi przepisami.
Pobierz swojego darmowego ebooka i zacznij działać już dziś!

*Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowych wpisach, filmach, darmowych ebookach, nowościach, promocjach, produktach i usługach Zielony Zagonek. Zgodę będzie można w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w

EKOsprzątanie
Przepisy, które pokocha Twój dom i zdrowie.
Pobierz swojego DARMOWEGO ebooka!
Wybór klientów
✓autograf Autorki!
✓tania wysyłka
✓5% upustu
102.78 zł
Zestaw książek
✓autograf Autorki!
✓tania wysyłka
✓10% upustu

✓autograf Autorki!
✓tania wysyłka

ź
$
Pojedyncza książka
39 zł
72.59 z