fbpx

Jak być super mamą, za mniej.

image_pdf
Pobierz pdf
image_print
Wydrukuj post

Często gonimy przed siebie, tak naprawdę nie wiedząc, dokąd.

 Jednak kiedy skupimy się na tym, co się dzieje, na dzieciach biegnących przez las, na zapachu wiosny, na pięknej pogodzie, na życiu tu i teraz, czujemy spokój; czujemy, że żyjemy. Dlaczego więc tak rzadko jesteśmy obecni?

 

Te dobre chwile to jednak nieliczne chwile, które właśnie dlatego nie poprawiają jakości naszego życia, ponieważ są zbyt rzadkie.

Wmawia nam się, że dzięki technologii mamy czas na wszystko, jednak nikt nie uczy nas, jak z niej korzystać, by faktycznie mieć czas dla siebie dla bliskich.

Życie płynie, a każda z nas, znajdując się na innym etapie swojego życia, zapomina o jednym: że każda „pora roku”, każdy etap życia mają swoje zalety. Tak, nie są idealne, ale nie szukajmy perfekcjonizmu.

Bycie mamą malutkich dzieci sprawia, że czujemy się wyczerpane, zwłaszcza gdy noc wydaje się być jedynie serią karmień, ale momenty, w których maleństwa tak niewinnie przytulają się do Ciebie, chcesz wyłapywać za każdym razem.

Bycie mamą starszych dzieci też może sprawiać, że czujemy się wyczerpane; ciągłe zmagania z nowo kształtującym się charakterem, indywidualizmem i potrzebą niezależności nie ułatwiają sprawy, ale szacunek, zaufanie i partnerstwo, jakie otrzymujemy w zamian, niczego nie są w stanie zastąpić.

Bycie mamą dorosłych dzieci też może wyczerpywać; obawa przed przyszłością i dokonywanymi wyborami, ale obserwując ich szczęście, same stajemy się szczęśliwe.

minimalizm-mama

BYCIE MAMĄ NIGDY NIE JEST PROSTE. NA ŻADNYM ETAPIE NASZEGO ŻYCIA.

 

Pamiętaj jednak, że każdy z tych okresów niepostrzeżenie mija. Lata płyną szybciej, niż Ci się wydaje. Czasem same biegniemy w takim tempie, że nawet nie zauważamy, jak nasze dzieci stają się coraz starsze.

Musisz być świadoma tego, że chcąc posiadać coraz więcej, że robiąc coraz więcej i stając się jeszcze bardziej zapracowaną, tracisz coś, czego nigdy nie będziesz w stanie odzyskać.

MNIEJ ZAWSZE ZNACZY WIĘCEJ.

Kiedy zastanowisz się nad tym, co tak naprawdę jest ważne, zaczniesz cieszyć się chwilą.

W sytuacji, gdy każdemu człowiekowi mówi się, aby pracował więcej, aby chciał więcej, aby wydawał więcej, stajemy się niewolnikami fantazji, które w nas zaszczepiono.

W świecie, w którym mniej jest kojarzone z lenistwem, trudno jest żyć prawdziwie. Jednak mniej to więcej życia, więcej autentyczności, więcej wolności.

MNIEJ TO WOLNOŚĆ.

Często pracujemy, by żyć na określonym poziomie, który tak naprawdę nie jest nam potrzebny do szczęścia. Często stwarzamy złudzenia i chcemy, by inni myśleli o nas zupełnie inaczej.

Czy mniej wypchany grafik oznacza, że jesteś leniwa?

Czy wyłączenie portali społecznościowych w telefonie oznacza, że jesteś ignorantką?

Czy skromniejsze życie, ale posiadanie większej ilości czasu na to, co ważne, oznacza, że żyjesz gorzej? Od kogo? Od tego, który nie ma czasu nawet dla siebie?

I kiedy do spełnienia swoich marzeń potrzebne są pieniądze, warto zastanowić się, czy to marzenie faktycznie jest TERAZ naszym priorytetem, a nie jedynie chęcią posiadania, nieprawdziwą potrzebą?

 

Co poświęcamy, a z czego rezygnujemy? 

Chcesz żyć prawdziwiej? Chcesz budować rodzinę, a nie grupę ludzi, którzy mijają się między swoimi zadaniami? Zacznij od tego, by MNIEJ stało się Twoim priorytetem. 

Mniejszy dom, mniejszy samochód, mniej rozmów telefonicznych, mniej wydawania pieniędzy na bzdury, ponieważ mniej to więcej.

jak byc szczesliwa mama

Autor tekstu:

Cześć, jestem Ewa, pasjonatka i ekspertka w dziedzinie zielarstwa! 🌿 Moja podróż zaczęła się od fascynacji naturą i przekształciła w głęboką wiedzę o ziołach i ich mocy. Autorka 9 książek, regularnie dzielę się swoimi odkryciami w TV. Dzisiaj chcę Wam opowiedzieć o czymś wyjątkowym – leczniczych właściwościach soli. Ta prosta, ale potężna substancja kryje w sobie tajemnice zdrowia i dobrego samopoczucia. Zapraszam do odkrycia tej historii razem ze mną!

Odkryj Moc Ziół Dzięki DARMOWEJ

Bibliotece Ziołowej


7 odpowiedzi na “Jak być super mamą, za mniej.”

 1. Dokładnie, czym więcej mamy rzeczy, zajęć, możliwości- tym mniejszą uwagę skupiamy na każdej czynności. Pogrążeni w chaosie staramy się dogonić standardy i nawet się nie obejrzymy, gdy życie ucieknie nam przez palce, a my zobaczymy, że żyliśmy nie swoim życiem. Takie życie jakie Ewo prowadzisz i propagujesz jest moim marzeniem.

 2. Mniejszy dom? Portale społecznościowe? Jestem mamą trójki małych dzieci i niestety łudziłam się ,że znajdę tu coś „na oddech”. Pani Ewo, cały blog jest skierowany do bogatych i zajmującymi się głupotami kobiet, a nie do rzeczywiście potrzebujących…. (mam małe mieszkanie i nie stać mnie na eko – próbowałam zakupić chociaż dobre naturalne mydło – w sklepach internetowych maleńkie kostki po 90 g -kilkanaście zł). Czytałam również Pani książkę „Wyrzuć chemię” – jestem raczej załamana (bo większości nie mogę wprowadzić w życie) niż zachwycona.

  • Cześć Ewa
   Ja też czytałam tą książkę nie dawniej jak 2 miesiące temu. Od tamtej pory robię mydło ( kostka wychodzi bardzo tanio około 1,5zł – dawniej płaciłam za „prawdziwe” mydełko ok 10 zł, robię proszek do prania, proszek do zmywarki, balsamy do ciała i kremy…tak na prawdę nie potrzebuję pod oczy , na powieki, na twarz na dekolt itp, wystarczy jeden. Powiem tylko że mam dziecko i takie w miarę eko życie sprawia że mam więcej czasu. Jak pomyślę o tym że musiałabym iść z maluszkiem do sklepu, wybierać kosmetyki, analizować skład, cenę, promocje, tak samo z chemią domową to mi się odechciewa. Przemyśl sprawę raz jeszcze i przeczytaj dokładnie książkę bo tam Ewa pisze właśnie o eko zakupach -bardzo drogich- i o zastąpieniu chemią za grosze. Pozdrawiam

 3. No cóż, na taki sposób bycia i życia może pozwolić sobie właśnie ktoś taki komu bieda do portfela nie zagląda.
  Mało autentyczny wpis…

 4. Podpisuję się Ewo wszystkimi kończynami, sama muszę walczyć czasami z bliskimi tłumacząc im, że moje dziecko serio nie potrzebuje kolejnej zabawki, a większego mieszkania na chwilę obecną nie chcemy, bo w tym jesteśmy szczęśliwi i w nosie mam to, że standardy panujące w społeczeństwie mówią co innego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Uwolnij moc ziół! Uzyskaj ekskluzywny dostęp do darmowych ziołowych publikacji!

X

Pin It on Pinterest