fbpx

Jak wyczyścić pralkę? Wystarczy ocet i olejek eteryczny oraz 6 sprawdzonych technik, które zadbają o to, by pralka z kamieniem lub nieprzyjemnie pachnąca zmieniła się nie do poznania. Czyli jak usunąć kamień bez chemii?   Jak wyczyścić pralkę, pozbyć się nieprzyjemnego zapachu i kamienia?

1. Sprawdź rury czasem są one zgięte i stoi w nich woda. Wyprostuj je jak tylko możesz i pozostaw trochę miejsca, aby mogły się poruszać, kiedy przepływa nimi woda.

2. Sprawdź filtry, często znajdziemy w nich włosy, wsuwki do włosów, drobne z kieszeni i inne przypadkowe rzecz.  Jeśli filtry się zablokują, pralka nie jest w stanie dobrze płukać jak i wypłukiwać wody, ponadto rzeczy tam się znajdujące mogą się psuć. Chociaż raz na dwa tygodnie sprawdzaj czy nic w nich nie ma.

3. Zmniejsz ilość detergentu. Może tak być, że nieprzyjemny zapach jest spowodowany tym, że używasz za dużo detergentów, które odkładają się w maszynie jak i na Twoich ubraniach.  Dlatego poeksperymentuj z ich ilością, gdyż może połowa zalecanej ilości detergentu wystarczy.

4. Wyciągaj pranie zaraz po zakończeniu cyklu. Na dno pralki lub na kołnierz można wsypać 1 łyżkę sody oczyszczonej dzięki temu pochłaniać będzie nadmiar wilgoci i nieprzyjemny zapach

5. Nie zamykaj drzwi pralki. Zamknięte drzwi sprzyjają powstawaniu nieprzyjemnego zapachu oraz gromadzeniu się wilgoci w wewnętrznym kołnierzu pralki.

6. Jak wyczyścić pralkę – gorącym praniem. Raz na jakiś czas wykonuj pranie na najwyższej temperaturze, fakt jest ono mało ekonomiczne, jednak w ten sposób dobrze wyczyścisz wszystkie rury w twojej pralce. Wlej 250 ml octu spirytusowego (szklankę) do bębna i włącz gorący cykl, a pozbędziesz się pozostałości detergentów czy kamienia. W następnym miesiącu powtórz gorące pranie, ale tym razem z sodą kalcynowaną. Aby nie czuć się winnym do pralki włóż bieliznę pościelową, pieluchy lub ręczniki.

Pozbądź się toksycznej chemii z domu ze sprawdzonymi przepisami.
Pobierz swojego darmowego ebooka i zacznij działać już dziś!

*Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowych wpisach, filmach, darmowych ebookach, nowościach, promocjach, produktach i usługach Zielony Zagonek. Zgodę będzie można w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w

EKOsprzątanie
Przepisy, które pokocha Twój dom i zdrowie.
Pobierz swojego DARMOWEGO ebooka!
Wybór klientów
✓autograf Autorki!
✓tania wysyłka
✓5% upustu
102.78 zł
Zestaw książek
✓autograf Autorki!
✓tania wysyłka
✓10% upustu

✓autograf Autorki!
✓tania wysyłka

ź
$
Pojedyncza książka
39 zł
72.59 z